Ranczo AgroBanda

ADRES

97-226 Żelechlinek

KONTAKT

607 267 235
BILETY
AgroBanda Facebook

Czego nie wolno robić w zoo?

Ranczo AgroBanda - Wolica 10 > Bez kategorii > Czego nie wolno robić w zoo?

Wizyta w ogrodzie zoologicznym może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Możliwość przebywania w otoczeniu zwierząt działa terapeutycznie i pomaga złagodzić stres. Zoo to świetna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Wybierając się do takiego miejsca, należy jednak dokładnie przestrzegać regulaminu zoo i pamiętać o tym, czego w takim parku ze zwierzętami nie wolno robić.

Nie karm zwierząt

Zakaz karmienia zwierząt to złota zasada większości ogrodów zoologicznych. Każdy mieszkaniec takiego miejsca ma swojego opiekuna, który dba o to, aby zwierzę otrzymało odpowiedni pokarm o odpowiedniej porze. Zakaz karmienia podyktowany jest tym, że goście, nieposiadający odpowiedniej wiedzy o danym gatunku, mogliby podać zwierzęciu pokarm, który zwyczajnie mu zaszkodzi. Oczywiście są wyjątki od tej reguły. W większości zoo znajdują się zagrody dla dzieci i dorosłych, w których można karmić zwierzęta specjalnie przygotowaną przez park karmą. W mini zoo Ranczo Agrobanda pozwalamy gościom na zapoznanie się z procesami karmienia i samodzielne karmienie niektórych zwierząt.

Zakaz dotykania i zbliżania się do zwierząt

Wiele zwierząt mieszkających w zoo, pomimo słodkiego wyglądu, może być niebezpiecznych dla człowieka. Stąd zakaz dotykania i zbliżania się do niektórych gatunków. Jest to związane z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać. W tym przypadku również można spotkać się z wyjątkami od reguły. W niektórych ogrodach zoologicznych znajdują się oswojone zwierzęta, do których można podejść, a nawet pogłaskać.

Zachowaj ciszę

Nie chodzi o to, aby milczeć, jednak trzeba pamiętać, że głośne krzyki i muzyka mogą stresować zwierzęta. Chcąc zachować miłą atmosferę podczas całego pobytu w zoo, warto pamiętać o kulturze osobistej i zachowaniu spokoju

Nie śmieć

Pozostawienie śmieci w niedozwolonym miejscu to nie tylko okaz nieprawidłowego zachowania. Wiele pozostałości po gościach może stanowić śmiertelne zagrożenia dla przebywających na terenie zoo zwierząt. Mogą one pomylić śmieci z jedzeniem i przypadkowo je połknąć, co może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Przebywając na terenie zoo, należy pamiętać, aby zawsze zbierać swoje śmieci i wyrzucać je do przeznaczonych na dane odpady pojemników.

Nie ignoruj instrukcji i znaków

Wszystkie znaki i instrukcje zamieszczone na terenie zoo są tam po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzętom i odwiedzającym. Bardzo ważne jest przestrzeganie wszystkich nakazów i zakazów, gdyż tylko w taki sposób można zapewnić bezpieczną wizytę na terenie parku zoologicznego. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie barierki zostały ustawione w konkretnym celu, dlatego nie należy ich przekraczać.

Pamiętaj, że zoo dla zwierząt jest domem, dlatego obowiązkiem wszystkich odwiedzających, jest zapewnienie mieszkańcom należytego szacunku. Zwiedzając zoo, okaż zwierzętom troskę i pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego dystansu.

Ranczo AgroBanda - Wolica 10
Call Now Button